Консультація спеціаліста

Запросити консультацію спеціаліста

Дякуемо за звернення

Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) – комплекс пристроїв, що складається з елементів, які забезпечують приєднання системи опалення та гарячого водопостачання до централізованої теплової мережі. Основними елементами ІТП є: теплообмінники, насоси, клапани, датчики, контролери, блоки управління і запірно-регулююча арматура.

Одночасно з ІТП в будівлях встановлюються вузли обліку теплової енергії, що дозволяють відслідковувати реально спожиту у будівлі кількість тепла на опалення, гаряче водопостачання або вентиляцію. Споживачеві це дає можливість проводити розрахунки з теплопостачальною організацією за показаннями лічильника, що, в с свою чергу, підштовхує до раціонального використання енергоресурсів шляхом модернізації своїх систем.

Переваги застосування:

  1. Економія до 15% тепла при модернізації теплових пунктів з морально застарілими приладами автоматики та контролю за рахунок:

– Програмування сучасного контролера на зменшення температури подачі теплоносія в систему опалення в неробочі (нічні) часи та святкові дні – до 10%;

– Меншої похибки вимірювань датчиків температури та тиску – до 2%;

– Зменшення частоти обертання циркуляційних насосів при збільшенні опору системи опалення (закриваються радіаторні термоголовки) – до 50% електричної енергії;

– Фактору оплати користувачем власне за обліковану тепловим лічильником енергію і пов’язаним з цим психологічним фактором обмеження користувачем непродуктивних втрат тепла – до 4%.

  1. При заміні елеваторних вузлів сучасний контролер ІТП регулює температуру подачі теплоносія строго в залежності від температури зовнішнього повітря.

Як практикувалось в попередні часи в перехідний період року тепломережа продукувала теплоносій завищеної температури, що приводило до перегріву приміщень і, як наслідок, непродуктивних втрат тепла. Економія, пов’язана з такою заміною елеваторних вузлів на теплові пункти, в річному виразі – до 4% тепла.

  1. Додатково до 2 раз зменшити втрати в теплових мережах при переході з 4-трубної системи теплопостачання на 2-трубну з приготуванням гарячої води в теплообміннику гарячого водопостачання ІТП. В кількісному виразі економія втрат залежить від довжини теплових мереж між ІТП та джерелом тепла (в середньому – до 15%).
  2. Регулятори перепаду тиску, встановлені в ІТП, в автоматичному режимі балансують витрати теплоносія між ІТП одного мікрорайону (ІТП котельні), що економить електричну енергію на перекачку теплоносія циркуляційними насосами котельні до 30%.
  3. Сучасні більш надійні комплектуючі теплопункту, що не потребують постійного обслуговування , насичення конструкції ІТП приладами контролю, датчиками та реле дозволяють перевести обслуговування в режим моніторингу кваліфікованим інженерно-технічним персоналом, втрати від швидкого зносу обладнання зменшуються на 30%.

Об’єднання ІТП системою керування та моніторингу SCADA дозволяє відмовитись від затрат на чергові та контрольно-обслуговувальні підрозділи теплопостачальних організацій.

Збірка актуальних Законів України, стандартів та норм з енергоефективності. Обирайте та завантажуйте необхідну інформацію.
2022-07-09 11:57:13
Блочно-модульні котельні - це окремі автономні транспортабельні установки або блоки установок, які укомплектовані всім необхідним опалювальним обладнанням.
2022-07-12 18:12:04