Консультація спеціаліста

Запросити консультацію спеціаліста

Дякуемо за звернення

ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР ОЛЕКСАНДРА ЗМІХНОВСКОГО, КОММЕРЧЕСКОГО ДИРЕКТОРА КОМПАНІЇ ADVANSYS

Спортивні клуби – об’єкти з постійним потоком людей і різним завантаженням окремих зон в залежності від дня тижня і часу доби. Це енергоємні об’єкти (особливо якщо мова йде про комплекс з басейном), що передбачає підвищені вимоги до потужності і навантаженні на інженерні системи – електроживлення, кондиціонування і вентиляція, опалення, ін. Крім того, спортивні центри потребують складних системах контролю доступу та безпеки, які повинні інтегруватися в центральний пульт управління об’єктом. Навіть мережу відеоекранів в такому приміщенні більш складна, оскільки передбачає демонстрацію різного контенту в залежності від зони розміщення плазми.

Сьогодні замовники, які планують відкриття нових спортивних центрів або модернізацію існуючих, ставлять перед проектувальниками кілька завдань. Серед них, звичайно ж, досягти максимальної енергоефективності об’єкта, тобто знизити споживання енергоресурсів, зберігши при цьому комфортні умови перебування в приміщенні, і скоротити термін окупності інвестицій. Для цих цілей проводиться аналіз майданчики для майбутнього спортивного центру і готується документація на визначення потенціалу локації, іншими словами, оцінюються можливості використання певної зони під певні завдання, в уже існуючих об’єктах проводиться енергоаудит. Виходячи з отриманих даних, прораховуються найбільш вигідні варіанти. Однак я радив би дивитися ширше і звертати увагу на суміжні будівлі, які, наприклад, можуть служити додатковими джерелами енергоресурсів для спортивного центру зараз або в майбутньому.

«СЬОГОДНІ ПЕРЕД ПРОЕКТУВАЛЬНИКАМИ СТАВИТЬСЯ КІЛЬКА ЗАВДАНЬ. СЕРЕД НИХ – ДОСЯГТИ МАКСИМАЛЬНОЇ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ СПОРТИВНОГО ЦЕНТРУ, ТОБТО ЗНИЗИТИ СПОЖИВАННЯ ЕНЕРГОРЕСУРСІВ, ЗБЕРІГШИ ПРИ ЦЬОМУ КОМФОРТНІ УМОВИ ПЕРЕБУВАННЯ У ПРИМІЩЕННІ, І СКОРОТИТИ ТЕРМІН ОКУПНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙ »

Найбільш правильно, звичайно, застосовувати комплексний підхід до інженерного забезпечення нового або модернізації існуючого спортивного клубу. В такому випадку максимально досягаються поставлені замовником завдання. Ми рекомендуємо наступне: впровадження єдиної системи управління об’єктом (BMS) з автоматизацією процесів, застосування альтернативних джерел енергії – теплові насоси та геліосистеми, установку сучасного енергоефективного освітлення і системи рекуперації тепла, ін.

Вітряні турбіни ефективні для вироблення енергії та працюють найкраще, коли вони великі і встановлені високо, де швидкість вітру вище. З огляду на непривабливість і вимогливість до умов монтажу, використовувати такі вітряні станції в місті недоцільно. Але людство не стоїть на місці ...
2016-05-31 09:36:13
Дуже важливим моментом функціонування будь-якої будівлі, призначеного для використання груп людей є наявність ефективної системи кондиціонування і вентиляції. Хороша якість повітря і сприятливий мікроклімат безпосередньо впливає на ...
2016-06-24 15:11:54