Консультація спеціаліста

Запросити консультацію спеціаліста

Дякуемо за звернення

ПРОМИСЛОВІ
СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ

«Зелений» тариф – це спеціальний тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з відновлюваних джерел, а саме: сонця, вітру, води і біомаси. Одиниця електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел («зелений» кіловат), коштує значно дорожче традиційного кіловату, та прив’язна до курсу ЄВРО.

В нашій державі «зелений» тариф ввели на законодавчому рівні в 2009-му році. Термін дії «зеленого» тарифу до 2030-го року.

Сьогодні «зелений» тариф в Україні є найвищим серед всіх європейських країн, саме тому галузь відновлювальної енергетики в Україні є дуже привабливою як для вітчизняних так і для закордонних інвесторів.

lamp
static

Етапи реалізації проекту

ico1

Попередній аналіз та
розробка бізнес плану

(терміни – 1 місяць)

Розробка техніко економічного обґрунтування з метою визначення: основних параметрів будівництва, потужності фотоелектричної станції, плану розміщення, прогнозованої генерації, підбору основного обладнання і фінансових потоків.
Розробка попереднього ТЕО на впровадження сонячної електростанції – найважливіший етап, на якому визначається доцільність проекту та реальні терміни повернення інвестицій.

ico1

Реєстрація юридичної особи та
оформлення прав власності

(терміни – 3 місяці)

Виробництво та реалізація електроенергії за «зеленим» тарифом можливо здійснювати через існуючу компанію або зареєструвати нову. Обов’язково в видах діяльності компанії повинно бути «виробництво і продаж електроенергії». В разі, якщо електростанція буде розміщена на земельній ділянці необхідно оформити право власності/оренди та змінити цільове призначення на «землі енергетики».

ico1

Отримання технічних
умов на приєднання

(терміни – 1 місяць)

В залежності від потужності сонячної електростанції технічні умови та вартість приєднання до електричних мереж можуть бути різними. Важливо отримати саме оптимальні технічні умови, щоб «зберегти» прогнозовану рентабельність проекту.

ico1

Розробка проектної
документації

(терміни – 2 місяці)

Розробка проекту виконується на основі отриманих містобудівних умов та технічних умов на приєднання до електричних мереж. До складу робіт входять такі проекти: АСКОЕ, електротехнічні рішення, проект на приєднання до зовнішніх мереж та інші.
Саме на даному етапі важливо закласти в проект оптимальні технічні рішення які в подальшому збільшать дивіденди інвесторів.

ico1

Закупівля матеріалів
та обладнання

(терміни – 2 місяці)

Сонячні фотоелектричні модулі та інверторне обладнання займають левову частку інвестицій в проект, тому варту варто підібрати дійсно якісне обладнання з подовженим терміном гарантії.
Закупівля сонячних модулів та інверторного обладнання може проходити в декілька етапів та залежить від декількох факторів: черговості будівництва електростанції, наявності матеріалів на ринку та фінансування проекту інвестором.
Зазвичай закупівля проводиться в декілька етапів для зменшення фінансового навантаження для інвесторів.

ico1

Будівництво та введення
в експлуатацію

(терміни – 2 місяці)

Для виконання будівельних робіт слід залучати професіоналів, що мають не тільки всі необхідні ліценції для проектування і будівництва, а й володіють необхідним досвідом та ресурсом для виконання робіт такої складності.
Перелік основних будівельних робіт: підготовка об’єкту до забудови сонячної електростанції, розробка ґрунту, встановлення металоконструкцій, встановлення фотоелектричних модулів, прокладання та комутація кабельної продукції, встановлення інверторного обладнання, будівництво трансформаторних підстанцій, підключення до мереж, пуско-налагоджувальні роботи, тестовий період експлуатації.

ico1

Отримання ліцензії на
виробництво електроенергії

(терміни – 1 місяць)

Для заключення договору та продажу електроенергії за «зеленим» тарифом необхідно отримати ліцензію на виробництво електричної енергії. Така ліцензія отримується в НКРЕ, для її отримання необхідно подати пакет документів та інформацію щодо проекту збудованої сонячної електростанції.

ico1

Отримання зеленого тарифу
та членство в ОРЕ

(терміни – 2 місяці)

Договірні відносини укладаються з ДП «Енергоринок», саме тому попередньо необхідно отримати членство в ОРЕ і тільки після цього укладається договір на продаж електроенергії з ДП «Енергоринок». Договір необхідно буде додатково узгодити з НКРЕ.
Процедуру вступу до ОРЕ та підписання договору – безкоштовна.

РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЕКТИ