Консультація спеціаліста

Запросити консультацію спеціаліста

Дякуемо за звернення

Проект Завод Huhtamaki
Інформація про замовника

На початку 2020 року було завершено дуже цікавий проект для компанії Huhtamaki. Це провідний світовий виробник одноразового посуду та упаковки для ринку громадського харчування. Заводи компанії знаходяться на 6 континентах. В Україні виробничі потужності Хухтамакі представлені новим заводом, площею близько 5 000 кв.м.
Інженери компанії Advansys Group розробили та реалізували унікальний проект із застосуванням цілого комплексу інженерних рішень. Всі роботи було виконано з нуля та «під ключ». Для реалізації даного проекту було залучено спеціалістів компанії із різних галузей.
Однією із головних вимог була енергоефективність підприємства, що дозволила заощаджувати значні кошти та ресурси під час експлуатації будівлі. Водночас, всі системи повинні були відповідати найсуворішим європейським нормам та забезпечувати комфортні умови для роботи персоналу.
З впроваджених систем: опалення, вентиляція, кондиціювання, електроживлення, структурована кабельна мережа, теплопункт, системи безпеки та система освітлення.

Система опалення
З самого початку було вирішено відмовитися від традиційних опалювальних систем і застосувати тепловий насос типу повітря-вода. В таких пристроях використовується спеціальний газоподібний хладагент, який циркулює в закритому контурі і здатний забирати тепло з повітря. У випаровувачі, який знаходиться надворі та контактує з повітрям, хладагент «закипає», тобто випаровується, при цьому його температура нижча, ніж температура повітря. Газ нагрівається від стінок системи, проходить через компресор, де підвищується тиск та стискається речовина, при цьому піднімається його температура. В процесі конденсації хладагент віддає тепло через стінки системи воді-теплоносію, який обігріває будівлю.
Таким чином ми забезпечили зменшення експлуатаційних витрат підприємства та підвищили його автономність за рахунок дуже ефективної, економічної та надійної системи опалення.

Система вентиляції
Необхідно було спроектувати таку систему вентиляції, яка б забезпечила надходження свіжого повітря всередину будівлі і зменшила тепловитрати.
Було встановлено систему рекуперації, яка дозволяє зменшити енерговитрати при вентиляції. Реалізується це за рахунок того, що повітря, яке викидається з будівлі, обмінюється теплом з повітрям, що надходить. Так досягається зберігання до 89-90% енергії, оскільки тепло не викидається, а утилізується. При цьому виконуються й інші завдання: очищення від запахів, пилу та твердих часток, нормалізація рівня СО2. Знижується небезпека поширення вірусних чи бактеріальних інфекцій.
В результаті всі параметри відповідають санітарно-гігієнічним нормам.
При виборі повітропроводів було вирішено використати сучасну текстильну систему. Головним аргументом на її користь була полегшена конструкція, оскільки при великій площі перекриття треба було зменшити навантаження на покрівлю Водночас текстильні повітропроводи дозволяються виконати одразу кілька завдань:
• зменшити аеродинамічний шум від вентиляторів
• запобігти утворенню конденсату
• унеможливити розмноження мікроорганізмів, що особливо важливо на даному виробництві
• протидіяти утворенню протягів

Електроживлення та структурована кабельна система
Для монтажу електросистеми виробництва обрано систему шинопроводів з конструкцією індивідуальних опор. Така особливість дозволяє не навантажувати покрівлю, при цьому зменшуються капітальні витрати на електроживлення, а елементи системи зручні в експлуатації.

Освітлення
Система освітлення базується на обладнанні ТМ Yasa Lighting, що відповідає не тільки світлотехнічному проекту а й самим жорстким європейським стандартам. Через велику висоту стелі у систему інтегровано промислові світильники Sun Led з вузькофокусними лінзами, для забезпечення зонального освітлення відповідно до вимог європротоколів.

Системи
Структурована кабельна система
Освітлення
Система безпеки (СКД, ВС, ОС)
Роботи
Монтажні роботи
Пуско-налагоджувальні роботи
Один з найкращих спортивних комплексів України - спортивний центр «Ліко»
(English) A very important point in the functioning of any building intended for the use of groups of people is the availability of an effective air conditioning and ventilation system.
Zeo Alliance - одна з найбільших IT-компаний Європи з центральним офісом в Києві.